Dominos'a Twitter'dan Bir Emoji Yolla Pizzan Evine Gelsin

Dominos'a Twitter'dan Bir Emoji Yolla Pizzan Evine Gelsin

Pazarda farklılık yaratmak isteyen Dominos, Twitter üzerinden şirin bir kampanya başlattı. Öyle uzun uzun sipariş vermeye gerek de yok, bir emoji gönderip pizzanızı sipariş edebiliyorsunuz. 

ABD’de oldukça fazla pizzacı var. Bundan dolayı rekabet de büyük. Dominos’da bunlardan biri. Ünlü pizza restoranları zinciri internet üzerinde yaratıcı pazarlama örneklerine imza atmaya devam ediyor. Şimdi de ABD’de pizza siparişlerinin Twitter üzerinden bir emoji göndererek yapılmasını sağlamaya çalışıyor.

Twitter üzerinden gönderilen iletilerde pizza dilimi emojilerinden faydalanılmasını sağlayan Dominos, pizza tweetlerini Dominos veri tabanına işliyor ve size hemen geri dönüş yapıyor. #easyorder hashtag’i altında Twitter sayfasına atılan direk mesajlar Dominos müşteri hizmetleri tarafından değerlendiriliyor. Easy Order müşterinin adresini buluyor ve hemen siparişi gönderiyor. Bu sistemin çalışması için #easyorder hastagini kullanmak ya da Dominos Twitter hesabına sadece pizza emojisi göndermek yeterli oluyor. Sistem ABD’de Dominos’un kullandığı AnyWhere mobil uygulamasıyla ilintili çalıştığı için müşterilere ulaşmak zor olmuyor.

ABD’de Starbucks da buna benzer bir yöntemi denemiş ancak fazla uzun sürdürememişti. 

YORUMLAR