Donald Trump, Alman Malı Otomobilleri ABD Pazarından Silecek

Donald Trump, Alman Malı Otomobilleri ABD Pazarından Silecek

Donald Trump, Alman otomobilleri hakkında oldukça sert açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların bedelini, Alman otomotiv sektörü araç üreticileri ödeyecek gibi görünüyor.

Amerika’nın yeni başkanı seçilen Donald Trump, Brüksel‘de düzenlenen ve ülke liderlerinin bir araya geldiği NATO toplantısında DerSpiegel‘in kaynaklarına göre ciddi anlamda Almanya’yı fırçaladı. Bununla da kalmayan Trump, ülke ekonomilerine ceza verdi. Trump iddiaya göre, “Almanlar kötü, çok kötü. Amerika’ya gelen Alman arabalarının satışlarını durduracağız.” Şeklinde bir cümle sarf etti.

Şimdilik bu ifadenin nasıl bir sebep sonuç ilişkisinden ortaya çıktığı bilinmiyor. Ancak otomotiv devi Almanya ile ABD'nin arasında oldukça ciddi sıkıntıların yaşanacağı kesin gibi.

Zaten Ocak ayında Trump, FIAT-Chrysler CEO’su Sergio Marchionne, Ford CEO’su Mark Fields ve General Motors CEO’su Mary Barra ile bir araya gelmiş ve Trump, üreticilerin Meksika başta olmak üzere bölge dahilinde açmayı planladıkları üretim tesislerinin ve yatırımların geri çekilmesi, iş gücünün ülke içerisinde kalması konusunda görüş bildirmişti.

Bazı insanlar hiç değişmiyor demek ki. Özellikle ABD Başkanı olsalar bile. Kısaca bu duruma, "Dervişin fikri neyse, zikri de odur..." demek de mümkün.

Donald Trump Sonunda Kendine Bir iPhone Aldı

Trump'ın Kararından Sonra Teknoloji Devleri Endişeli

Sayın Donald Trump, 'Temiz Kömür' Diye Bir Şey Yok!

YORUMLAR