Donald Trump; Facebook, Google ve Twitter’a Ateş Püskürdü

Donald Trump; Facebook, Google ve Twitter’a Ateş Püskürdü

ABD Başkanlık seçimlerine çok az bir süre kala Demokrat ve Cumhuriyetçi adaylar arasında çekişme ve karşılıklı suçlamalar devam ediyor. Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump Google, Twitter, Facebook gibi sosyal medya kuruluşlarını şerefsizlikle suçladı.

Trump’ı çileden çıkaran şey Demokratik Parti adayı Hillary Clinton hakkında bu mecralarda aleyhte haber yayınlanmıyor olması. Clinton hakkında son ortaya çıkan FBI soruşturması ile ilgili Trump’ın “şerefsiz” ilan ettiği sosyal medya kuruluşlarında hiçbir haber yayınlanmamış olması adayı çileden çıkarmış.

FBI geçtiğimiz hafta Hillary Clinton’ı uzaktan da olsa bir şekilde ilgilendiren önemli bir soruşturmayı yeniden gündemine almıştı. Trump bu soruşturmanın sosyal medyada çok yankı bulmamış olmasının sorumlusu olarak Google, Facebook ve Twitter’ı işaret ediyor. Ancak işin ironik yanı bu ifadesini yine hakaret ettiği sosyal medya yoluyla yapmaktan da vazgeçmiyor.

Trump ile ilgili hiciv skeçlerinin sosyal medya dolaşıyor olması da Cumhuriyetçi Parti adayı çileden çıkarıyor. Trump sosyal medyada kendi hakkında yazılan ve çizilen onca habere rağmen Hillary Clinton’a neden yumuşak davranıldığının hesabını yine sosyal medyadan soruyor.  

Trump ve Clinton Başkanlık Tartışmasını YouTube'da 124 Milyon Kişi İzledi

ABD'de Aynı Cinsiyetten Evlilik Yasalaşınca Sosyal Medya Renklendi

YORUMLAR