Donald Trump Twitter'dan Ayrılırsa Platform Ekmeğinden Olur mu?

Donald Trump Twitter'dan Ayrılırsa Platform Ekmeğinden Olur mu?

ABD'nin ön gelen hisse senedi analisti James Cakmak'a göre, ABD Başkanı Donald Trump ünlü sosyal medya platformu Twitter'dan gönderi paylaşmayı durduğu anda platformda ilginç gelişmeler yaşanabilir.

James Cakmak, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter'dan çekilmesinin Twitter'da toplu üye kaybına yol açmayacağını ancak, platforma gelir getiren ve "paraya çevrilebilir" potansiyel günlük aktif kullanıcıların sayısını düşüreceğini ifade etti. Analist Cakmak, Twitter'ın en seçkin üyesini kaybetmesi durumunda, sosyal platformun manevi değeri büyük zarar görebilir.

Cakmak bu teorisini şöyle destekliyor; sosyal platformun an itibarıyla ABD Başkanı'ndan daha iyi bir 'bedava reklam' kozu yok. Başkanın tek başına paylaştığı tüm paylaşımlar, Twitter'ın son derece popüler bir mecra olmasında büyük rol oynuyor.

2009 yılında platforma dahil olan Trump, o tarihten bu yana, tek başına 35 binden fazla paylaşımda bulunmuş ve takipçi sayısını da 36 milyona çıkarabilmeyi başarmış. Business HT web sitesinde yayınlanan bu habere göre, 11,7 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Twitter, Donald Trump'un başkanlık seçimlerini kazandığına yaklaşık yüzde 14 değer kaybetmiş olsa da, paylaşımları hali hazırda Twitter'ın ekmek kapısı gibi işliyor. Doğal olarak bu potansiyeli kaybetmenin Twitter için önemli bir darbe olacağı tahmin ediliyor.

Trump’a Twitter Kullanıcılarını Engellediği İçin Dava Açılıyor

Donald Trump; Facebook, Google ve Twitter’a Ateş Püskürdü

Tesla CEO'su Elon Musk, Donald Trump'ın Danışmanı Oldu

YORUMLAR