Donanım Bilgileri İnternete Sızan LG G4 S Hakkında İyi ve Kötü Haberler Var

Donanım Bilgileri İnternete Sızan LG G4 S Hakkında İyi ve Kötü Haberler Var

LG G4’ün bir sınıf ufak ve ucuz kardeşi LG G4 S ile ilgili iyi ve kötü bazı haberler var.

İnternete sızan özelliklerine bakıldığında iyi bir orta sınıf telefon olması muhtemel LG G4 S, bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Kasa tasarımıyla LG G4’ten hiçbir farkı olmayan. LG G4 S, Full HD 5.2 inçlik bir ekrana sahip olacak ve 7MP arka 4.8MP ön kamerayla orta sınıfın biraz altında fotoğraf kalitesi sunacak. Qualcomm Snapdragon 615 çekirdek kullanacak olan LG G4 S, 1.4GHz çekirdek hızına sahip olacak ve 1.4GB RAM taşıyacak. Buraya kadar orta sınıf bir telefon için bu özellikler yeterli görünüyor.

LG G4 S’in Android 5.1.1 sürümünü kullanacağı düşünülüyor. Ancak kötü haberde bu durumla ilgili. Google, 1.4GB RAM kapasitesinin Android 5.1.1 sürümü için tavsiye edilen bir ölçüt olmadığını savunuyor. Öte yandan LG G4 S, 3.5GB dahili bellek kullanıyor. En basit Android telefonların bile 8GB bellek kullandığı düşünülürse, LG G4 S bu noktada haleflerinden çok geride kalıyor. Bu durumda Android 5.1.1 işletim sistemini de kaldıramayacağı düşünülüyor.

Umarız internete sızan bu bilgiler doğru değildir ve LG G4 S biraz daha güçlü RAM ve dahili bellek kapasitesiyle gelir. Aksi takdirde bu yeni cihazın piyasada alıcı bulması zor gibi görünüyor. 

İnternete Sızan LG G4C Nedir, G4 Özelliklerini Gerçekten Taşıyor mu?

LG G4 ve LG G3 Karşılaştırması

YORUMLAR