Donmuş Göle Düşmüş Bu iPhone Bir Yıl Sonra Sudan Çıkınca Çalıştı mı?

Donmuş Göle Düşmüş Bu iPhone Bir Yıl Sonra Sudan Çıkınca Çalıştı mı?

Bazı dikkatsizlikler sonucunda hepimiz telefonumuzu bir kere bile olsa yere düşürmüşüzdür. Fakat Pensilvanya'da yaşayan Michael Guntrum isimli vatandaş bu şansını biraz zorladı. Yaklaşık 1 yıl önce yaşanan olayın bugün ortaya çıkan gelişmeleri tüm teknoloji takipçilerini şaşırtmayı başardı.

Balıkçılıkla uğraşan Michael Guntrum, yine tutkusu olan işini yapmak için kışın ortasında göle açıldı. Fakat zorlu hava şartlarından ve tuttuğu balıkları korumaya çalıştığından dolayı dalgınlıkla yanında taşıdığı iPhone 4'ünü göle düşürdü. Gölün donmasından dolayı telefonunu kurtaramayan Guntrum, çaresiz bir şekilde balık tuttuğu Kyle Gölünden ayrılmak zorunda kaldı.

Michael Guntrum iPhone 4 isimli telefonundan tamamıyla ümidini kesmişti. Çünkü yaklaşık 1 yıl boyunca telefonuna ait herhangi bir iz bulamamış ve göle düştüğü için de çalışmasına ihtimal vermiyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde metal detektörü ile araştırma yapan bir define avcısı iPhone 4’e rastladı.

Telefon çalıştı mı dersiniz?

Gölde telefon bulduğuna oldukça şaşıran defineci telefonu hemen eve götürerek ilk yardım işlemlerini yapmaya başladı. Telefon suya düştüğünde yapılması gerekenleri uygulayan defineci, telefonun şarj olduktan sonra açıldığını gördü. Telefon açıldıktan sonra definecinin ilk işi sahibini aramak oldu. Telefon rehberi sayesinde iPhone 4’ün sahibini bulan defineci telefonu hemen sahibine ulaştırdı. Yıllar sonra telefonunun bulunduğunu ve çalıştığını gören Guntrum, bu durumu sevinçle karşıladı ve yakınlarıyla da sevincini paylaşmayı ihmal etmedi.

Her telefon üreticisi kendi cihazının sağlam olduğu konusunda müşterilerini ikna etmeye çalışır. Fakat Apple yaşanan bu olayla birlikte müşterilerine ne kadar sağlam ürünler ürettiğini adeta kanıtladı. 

Yeni Nesil iPhone’lar Donald Trump Yüzünden Çok Daha Pahalı Olabilir

iPhone Arama Kaydınız İzinsiz Apple'a Gönderiliyor!

YORUMLAR