Don't Starve Android Sürümü Çıktı!

Don't Starve Android Sürümü Çıktı!

Bilgisayar versiyonu birçok oyuncunun beğenisini kazanan RPG türündeki hayatta kalma oyunu Don't Starve artık Android cihazlar üzerinde oynanabiliyor. Aslında Don't Starve'ın mobil versiyonu ilk olarak iOS cihazlar için çıkış yapmıştı. Don't Starve: Pocket Edition adlı bu mobil sürüm geçtiğimiz ayın sonunda Android cihazlar için de yayınlanmıştı; fakat coğrafi kısıtlamaya sahip bir beta sürümü olduğu için sadece belli ülkelerde oynanabiliyordu. Aradan geçen 1 ayın ardından oyunun beta sürümü tamamlandı ve final sürümü bütün dünyada erişime açıldı.

Klei Entertainment tarafından geliştirilen oyunda ana kahramanımız Wilson adlı genç bir bilim adamı. Wilson, araştırmaları sırasında ters giden olaylar sonrasında tamamen yabancı bir dünyaya ışınlanıyor. Teknolojinin ve modern araçların olmadığı bu dünyada hayatta kalabilmesi için de bu dünyayı keşfetmesi, etraftaki kaynakları bularak kullanması ve kendi araçlarını ve silahlarını inşa etmesi gerekiyor. Ayrıca bu dünyanın sakinleriyle etkileşim kurması da gerekiyor.

Kendine has bir görsel tarza sahip olan Don't Starve, Steam versiyonuyla 6 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Oyunun mobil versiyonu Steam versiyonundan çok farklı değil. Tek değişen şey dokunmatik kontroller. Oyunun satış fiyatı ise 15 TL. Çok da yüksek olmayan bu fiyat oyunun sunduğu zengin içerik göz önüne alındığında oyunun hak ettiği bir miktar.

Oyunun PC ve iOS sürümlerini bu bağlantıları kullanarak satın alabilirsiniz:

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Ekim 4. Hafta)

YORUMLAR