Doodle 4 Google Yarışması Sonuçlandı

Doodle 4 Google Yarışması Sonuçlandı

Türkiye’nin Harikaları” temalı Doodle yarışmasının kazananları belli oldu. 50.000’in üzerinde Doodle tasarımının gönderildiği belirtilen yarışma için Türkiye’nin dört bir yanından ilköğretim öğrencisinin tasarımı yarıştı.

8 Nisan günü finale kalan tasarımların halk oylamasına açıldığını geçen hafta “Doodle 4 Google Yarışmasında Halk Oylaması Başladı”  haberimizle duyurmuştuk. Geçen Cuma günü oylama sona erdi ve yarışmanın kazananı Ankara Gazi İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Melissa Çağlar oldu. Melissa’nın Doodle tasarımı, Turizm Haftası olması dolayısıyla 18 Nisan günü Google sayfasında yer alacak. Finale kalan 10 finalist öğrenci ile öğretmenlerine ise daha önce söylendiği üzere Nexus 7 Tablet hediye edildi.

Google, Avrupa’da da benzer yarışmalar düzenliyor olsa da, Türkiye’de bu yarışmaya gösterilen ilgi Avrupa’ya göre rekor düzeyde oldu ve yarışmaya 50.000’den fazla Doodle tasarımı ile başvuruldu. Doodle 4 Google yarışmasının web sitesi 800.000 kişi tarafından ziyaret edildi.

Playstation 4'ün Çıkış Tarihini Biliyoruz

YORUMLAR