Doom'un Yaratıcılardan Yeni Bilim-Kurgu Temalı Oyun: Blackroom

Doom'un Yaratıcılardan Yeni Bilim-Kurgu Temalı Oyun: Blackroom

id Software'in kurucularından Adrian Carmack ve John Romero, Blackroom isimli yeni bir FPS oyunu için kolları sıvadı! Hologram teknolojisi üzerine çalışan HOXAR isimli bir firmayı konu alan yeni oyun, bilim-kurgu çatısı altında sanal gerçeklik algısını ele alacak.

Klasik Doom'un arkasında olan ikiliden bekleyeceğiniz üzere Blackroom, single player hikaye ve online modu olan bir shooter oyunu olacak. Oyun için şimdiden açık mod kaynağı düşünülüyor, böylece halihazırda bulunan Doom kitlesi de amatör çalışmalarıyla oyuna içerik katabilecek.

Blackroom'un hikayesinin şimdiden sanal gerçeklik ve hologramlarla ilgili olacağı belli; oyunda geçecek HOXAR firmasının geliştirdiği teknolojiler nedeniyle kendimizi bir hayli teknolojik ortamlarda bulacağız. Ancak oyunun shooter olmasına bağlı olarak düşmanların neye benzeyeceği merak konusu. Aklımıza istemeden Doom havası geliyor ve şimdiden korkuyoruz!

Carmack ve Romero ikilisi Kickstarter üzerinde önümüzdeki 30 gün içerisinde minimum 700 bin dolar toplamayı hedefliyor. Proje şu anda o kadar taze ki elimizde sadece oyun için hazırlanan çıkış çizimi var. Oyunun çıkışı için düşünülen tarih ise 2018 Aralık olarak planlanmış.

Doom ve Doom 2 Efsaneleri Artık Oculus Rift'te Sanal Gerçeklik ile Oynanabiliyor!

Yeni Doom Çıkış Tarihi 30 Santimlik Hediyesiyle Birlikte Ortaya Çıktı

YORUMLAR