Dört Kameralı Huawei G10 Sızdırıldı!

Dört Kameralı Huawei G10 Sızdırıldı!

Çin merkezli Huawei şirketi, Android akıllı telefonlarda bir ilki gerçekleştirecek. Şirketin hem önde hem de arkada çift olacak şekilde, toplamda dört kamera koyacağı G10 modeli sızdırıldı. Ayrıca G10, Huawei şirketinin ilk 18:9 ekran formatına sahip telefonu olacak.

Huawei'n G10 modeli hakkında TENAA’da cihazın teknik özellikleri ve bazı görseller ortaya çıktı. Telefonun teknik detaylarında ilk olarak dört kamera ve 18:9 ekran formatı göze çarpıyorken aynı zamanda telefonun G10 ve G10 Plus olarak çıkma ihtimali de bulunuyor.

G10'a sekiz çekirdekli Kirin 659 yonga seti güç verecekken telefonda 4GB RAM bulunacak. Ayrıca 64 ve 128GB dahili hafızayla gelecek olan Huawei G10, 3340 mAh bataryaya sahip olacak. Android Nougat işletim sistemi barındıracak telefon büyük bir ihtimalle EMUI 5.1 arayüzüne sahip olacak. Fakat Huawei G10 tanıtıldıktan birkaç ay sonra Oreo alacağı da garanti ediliyor. Bunlara ek olarak cihazın kamera çözünürlükleri hakkında net bilgiler bulunmasa da, 13+2MP ön kamerası olacağı söyleniyor.

İlk olarak 22 Eylül'de sadece Çin pazarında yer alacağı söylenen telefon, eğer Huawei'n başını ağrıtmazsa başka ülkelere de sevk edilecek. Ayrıca telefonun fiyat etiketi henüz bilinmiyor.

Huawei, Apple ile Sağlam Dalga Geçti

Huawei’den Türkiye Hakkında Çok Önemli Açıklamalar

YORUMLAR