Dört Tekerli Uçan Araba Vitrine Çıkıyor

Dört Tekerli Uçan Araba Vitrine Çıkıyor

Uçan arabalar artık kulaktan kulağa aktarılan bilim kurgu hikayelerinden taştı ve gerçek hayatta görücüye çıkmaya başladı. Finlandiya’da üretilen uçan arabaların ilk sürüşünü gerçekleştirmesi ile başlayan uçan araba furyası şimdi de Neva Aeropace firmasının ilk dört tekerli uçan arabasını vitrine çıkarmasıyla ivme kazandı.

Neva Aeospace tarafından Paris Havacılık Fuarı’nda sergilenecek olan ‘Air Quad One’ adlı konsept tasarım model aynı zamanda da dünyanın ilk dört tekerli uçan arabası olma özelliğini taşıyacak. İlk bakışta bilim kurgu filmlerindeki modelleri andıran aracın binek araç tarzı görüntüsü de dört tekerli uçan araba olarak anılmasına sebep oldu.

Aracın özelliklerine de değinecek olursak, ‘Air Quad One’ saatte 80 km maksimum hıza ulaşabilirken, araç en fazla 914 metre yüksekliğe çıkabiliyor. Elektrik enerjisiyle çalışan araç, direkt kablo bağlantısıyla şarj olurken tam şarj ile 30 dakikaya kadar yolculuk yapılabilmesine olanak sağlıyor. Aracın ağırlığı ise 500 kilogram olarak ölçüldü. İnsanlı ve insansız olmak üzere iki sürüm halinde geliştirilen aracın yaklaşık 100 kilogram yük taşıyabileceği de belirtiliyor.

Toyota Uçan Arabaları İçin Geri Sayım Başladı: İşte İlk Prototipin Videosu

Sürücüsüz Arabalardan Sonra Sıra Pilotsuz Uçaklara Geliyor!

Duygularınızdan Anlayan Otomobiller Geliyor

YORUMLAR