Dota 2 Aylık 3 Milyondan Fazla Oyuncu Tarafından Oynanıyor

Dota 2 Aylık 3 Milyondan Fazla Oyuncu Tarafından Oynanıyor

Valve tarafında geliştirilen ve yakın zaman içerisinde beta sürümünden kurtularak piyasaya sürülmesi beklenen  online oyun Dota 2, hala kapalı beta aşamasında olmasına rağmen şu an için aylık 3 milyondan fazla tekil oyuncu tarafından oynanmakta.

Başlangıçta Warcraft'ın bir modu olarak ortaya çıkan Dota kullanıcılar tarafından çok fazla ilgi görünce, Valve modun ana geliştiricilerinden birini kiralamış ve sıfırdan inşa edilecek tam teşekküllü bir proje üzerinde ciddi olarak çalışmalara başlamıştı.

Yeni adıyla Dota 2, yaklaşık bundan bir yıl önce kapalı beta olarak kullanıcıların beğenisine sunulmuş ve o günden bu güne oyuna ilgi duyan oyuncuların sayısı katlanarak büyüdü.

Ayrıca Dota 2'nin aylık 3 milyondan fazla benzersiz kullanıcı tarafından oynandığı Valve tarafından da resmi olarak doğrulanmış oldu.

Geliştirici Stüdyo tarafından oyunun ne zaman açık beta olarak yayına alınacağıyla ilgili net bir bilgi gelmezken, şu an için bilinen tek şey oyunun Steam aracılığıyla PC, Mac ve Linux platformları üzerinde free-to-play modeliyle oynanabileceği.

DMC: Devil May Cry Hakkında Merak Ettikleriniz!

YORUMLAR