Dota 2'de Harita Değişiklikleri İçerecek Büyük Güncelleme Duyuruldu

Dota 2'de Harita Değişiklikleri İçerecek Büyük Güncelleme Duyuruldu

Geçen yaz büyük bir başarıya imza atarak 4. International'ı tamamlayan Dota 2, çıkışından beri karşılaşacağı en büyük yeniliklerden birine hazırlanıyor. Yapımcı firma Valve'ın Dota 2 için hazırladığı 6.82 güncellemesinde Shadow Fiend isimli karakteri yeni tasarımıyla görüyoruz, ancak oyunun kazanacağı yenilikler bununla sınırlı kalmıyor.

Dünyaca ünlü MOBA oyununda tüm strateji ve oynanışın geçtiği haritada önemli değişiklikler baş gösteriyor. Diğer multiplayer online oyunlardan ziyade Dota 2'de bildiğimiz üzere tek bir asimetrik harita düzeni var ve tüm oyunun stratejik ilerleyişi burada gerçekleşiyor. Harita boyunca göze çarpacak bazı ufak yol alterasyonları, geçecek yeni yollar ve belki de en farklılık yaratacak olan, Roshan'ın bulunduğu alan biraz farklı olacak şekilde yeniden pozisyonlandırılmış durumda.

Oyunda yer alan karakterler için her güncellemede olduğu gibi karakter yetenek dengelenmesi dışında Bloodseeker ve Phantom Lancer karakterlerine yeni yetenekler eklenecek. Beklendiği üzere, geçen yazın turnuvasından da göze çarpmış olacak, kimi karakterlerin güçleri azaltılacak: Faceless Void, Death Prophet ve Tinker.

Dota 2 tasarımcıları bu yapılacak değişiklik ve düzenlemelerle hem oyuncuların 100 karakter havuzuna daha hakim olmalarını, hem de yeni düzen ile birlikte oyunda ufak bir heyecan uyandırmak istiyorlar.

Aşağıdaki bağlantıdan Dota 2'yi bilgisayarınıza hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

YORUMLAR