Dota 2'nin Foreseer's Contract Güncellemesi Hakkında Yeni Detaylar Geldi

Dota 2'nin Foreseer's Contract Güncellemesi Hakkında Yeni Detaylar Geldi

Günlerdir süren sessizliğinin ardından Valve, Dota 2'ye gelecek Foreseer's Contract güncellemesi hakkında yeni detayları oyuncularla paylaştı. Oracle isimli yeni hero ile birlikte yeni kostümler, güncellenen bilgiler ve çok dahası Foreseer's Contract ile birlikte oyuna eklenecek.

Dota 2 yükselen MOBA çağının en popüler oyunlarından biri olarak 100'den fazla hero seçimi ve ücretsiz oynanışıyla e-spor yarışmalarına da renk katıyor ve her geçen gün bünyesini geliştirmeye devam ediyor. Valve tarafından oyunun herhangi bir alanda sürekli güncel tutulması ve desteklenmesi sayesinde de MOBA oyunları arasında belki de dengelisi hep Dota 2 oldu. Firma belirli zaman aralıklarıyla oyunun haftalık bakımı dışında yeni içerik güncellemeleri yayınlıyor ve bu sefer de sıra Foreseer's Contract'a gelmiş durumda.

Geliştiric stüdyo bugün Dota 2 Foreseer's Contract için resmi web sitelerinde ikinci güne girerek oyunu etkileyecek ciddi yeniliklerden bahsetti. Öncelikli olarak Dota 1'den MOBA kulvarına giriş yapacak Oracle isimli yeni hero'dan bahsedelim. Oracle geliştiricilere göre oyunda oldukça stratejik bir yol izleyen hero'lardan olacak. Daha çok takım arkadaşlarını korumaya yönelik yetenekleriyle rakibe hasar veren karakter, zaman aşımı yeteneklerini kullanarak rakipleri beklenmedik anlarda adeta ters köşe yapıyor.

Valve, Oracle karakterlerinin 4 farklı yeteneğini de açıkladı ve bunlar şu şekilde çalışıyor:

Fortune's End isimli yetenek, düşmanlara ekstra özellik katan büyüleri durduruyor ve etkisiz hale getiriyor. Bunun için Oracle büyü yapmaya başlayarak rakibe enerji ışınları gönderiyor. Fate's Edict isimli ikinci yetenek ise oyuna gerçekten büyük ses getirecek özelliklerden bir tanesi. Oracle, rakibinr veya takım arkadaşına koruyucu bir kalkan atarak onun büyü hasarı almasını tamamen engelliyor. Ancak büyü dışında fiziksel hasar alma oranını arttırıyor ve hedefi saldıramaz hale getiriyor. Bu yüzden Fate's Edict'i kullanırken iyi düşünmelisiniz.

Üçüncü yetenek Purifying Flames, hedefinizi bir anda tutuşturarak zamanla iyileşmesini sağlıyor. Son olarak ise Oracle'ın ultimate yeteneği False Promise, takım arkadaşlarınızdan birini saldırırken veya hareket ederken tamamen görünmez kılıyor. Bu süre zarfında hedefin alacağı hasar veya iyileştirmeler büyü bitene kadar kullanılamıyor.

Foreseer's Contract'ın ikinci gün bilgileriyle beraber yeni gelecek Oracle isimli karakter hakkında tüm detayları öğrendik. İlerleyen günlerde Valve'ın 3. gün haberlerini yayınlamasıyla beraber yeni bilgilerin de su yüzüne çıkacağını düşünüyoruz. Foreseer's Contract'ın ne zaman yayına geleceği hala belli değil.

Intel, 500 Dolarlık Lüks Akıllı Aksesuarı MICA'yı Tanıttı

Youtube'un Başı Dertte!

YORUMLAR