DOTA 2'yi Sollayan PUBG Artık Steam'in Kralı!

DOTA 2'yi Sollayan PUBG Artık Steam'in Kralı!
Can Erdil Şentürk
Can Erdil Şentürk - | Oyun
YORUM YAZ

Bir süredir durdurulamaz bir şekilde yükselen PUBG - PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS bu yükselişini nihayet liderlik ile taçlandırdı. Halen resmi olarak çıkış yapmamış erken erişimdeki başarılı hayatta kalma oyunu geçtiğimiz günlerde Steam'in en çok aktif oyuncu sayısına sahip oyunu olan DOTA 2'yi solladı ve birincilik koltuğuna oturdu.

Aslında PUBG, bu işin böyle olacağının sinyallerini uzun süredir veriyordu. Her ay milyonlarca yeni oyuncu kazanan PUBG, ilk başta Steam'in en çok aktif oyuncu sayısına sahip oyunları arasına girmiş, kısa süre içinde üst sıralara tırmanmıştı. Steam'in en çok aktif oyuncu sayısına sahip 2. oyunu olan CS: GO'yu birkaç hafta önce geride bırakan oyun, bu başarısını birkaç kez tekrarlamıştı. DOTA 2 ise PUBG'nin tek rakibiydi.

Geçtiğimiz günlerde kaydedilen istatistiklerde DOTA 2'nin 843.000 civarında aktif oyuncuya sahip olduğu görülüyordu. PUBG ise 877.000'e yakın bir aktif oyuncu sayısına sahipti. Fark çok büyük değil; fakat PUBG'nin giderek artan satış sayıları düşünüldüğünde oyunu birincilik kürsüsünde daha sık göreceğimizi söyleyebiliriz.

PUBG Artık Eskisi Kadar Sık Güncellenmeyecek

PUBG Durdurulamıyor!

YORUMLAR