Dota 2’yi SteamVR Desteğiyle İzleyebileceğiz

Dota 2’yi SteamVR Desteğiyle İzleyebileceğiz

Milyonlarca kişinin en gözde oyunlarından bir tanesi olan Dota 2’ye SteamVR desteği gelecek. Ancak bu destek, oyunu oynarken değil de izlerken işe yarayacak.

Hali hazırda en büyük oyuncu kitlelerinden bir tanesine sahip olan Dota 2, özellikle The International turnuvalarıyla tüm dikkatleri üzerine geçiyor. On milyonlarca dolarlık ödüller verilen bu turnuva, aynı zamanda izlenme rekorlarını da alt üst etmeyi başarıyor.

Geliştirdiği oyunlar ve Steam ile tanınan Valve, HTC ile birlikte VR sektörüne de adım atmıştı. Geliştirdiği oyunlarla VR cihazları arasında bağlantı kurmak için bir hayli istekli olan Valve, bunun ilk adımını Dota 2 için geliştirdiği izleyici modu ile attı.

Yapılacak güncellemeyle birlikte, artık daha gerçekçi bir izleyici modu bizleri bekliyor olacak. Yayınlanan e-Spor turnuvaları için verilecek bu destekle izleyiciler, VR cihazları aracılığıyla oyunu daha yakından takip edebilecekler. Hemen aşağıda görebileceğiniz videoda ise olayın ayrıntılarını daha yakından görme şansınız da bulunuyor.

İyi seyirler!

Dota 2 Cosplay'i Yaparken Kendini Ateşe Verdi

1 Milyon Oyuncu Aynı Anda Dota 2 Oynadı

YORUMLAR