Douglas Adams Kimdir?

Douglas Adams Kimdir?

Arama motoru Google bilgiğiniz üzere ünlü sanatçılar, kaşifler ve bilim insanlarını anmak, önemli günleri veya yıl dönümlerini kutlamak için arama sayfası üzerinde Doodle adı verilen renkli ve bazen de animasyonlu logolara yer vermektedir.

Bugün arama yapmak için Google'a giren kullanıcıları Douglas Adams'ın 61. yaşını anmak için hazırlanan Doodle karşılayacak Peki Google'ın bugün anasayfasını süsleyen Doodle'a ilham olan Douglas Adams kimdir?

Douglas Noel Adams 11 Mart 1952 - 11 Mayıs 2001 tarihleri arasında yaşamış ünlü bir İngiliz bilimkurgu yazarıdır. İngiletere'nin Cambridge kentinde hayata gözlerini açan Douglas Adams, Amerika'nın Kaliforniya eyaletinin Santa Barbara kentinde hayata gözlerini yummuştur.

Hayatı boyunca pek çok iş yapmayı deneyen ve farklı sektörlerde aradığını bulmaya çalışan Douglas Adams, en son olarak BBC'de Dr. Who dizinde yapımcılık ve senaryo editörlüğü yaptığı dönemde kendini göstermeye başladı. Yine BBC'de yayımlanan Otostopçunun Galaksi Rehberi (The Hitchhiker's Guide to the Galaxy) adlı radyo oyunuyla büyük bir üne kavuştu.

Öyle ki ilerleyen zamanlarda bu radyo oyunu kitap olarak yayınlandı ve sonrasında bilgisayar oyunu bile piyasaya sürüldü.

Ünlü yazar Douglas Adams 49 yaşında spor yaparken geçirdiği bir kalp krizi sonucunda şanssız bir şekilde hayata gözlerini yumdu.

iPhone 6 Neye Benziyor?

YORUMLAR