D&R 440 Milyon TL'ye Satılıyor

Doğan Grubu, 440 Milyon TL'ye D&R'ı Satıyor

39 yıldır sahibi olduğu medya grubunu 916 milyon dolara Demirören Grubu'na satan Doğan Holding, D&R'ı da elden çıkarma kararı aldı. 157 mağazasıyla Türkiye'nin en büyük eğlence ve kültür marketi olan D&R, Turkuvaz Grubu'nun oluyor.

Kitaptan müziğe, filmden elektronik ürünlere, oyundan hobiye kadar çok geniş bir yelpazede eğlence ve kültür ürünleriyle ziyaretçilerine hizmet veren D&R, 1997 yılından bu yana Doğan Grubu'nun elindeydi.

Geçtiğimiz hafta Hürriyet, Posta , Fanatik gazeteleriyle Kanal D ve CNN Türk televizyonlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda yayın kuruluşunu Demirören Grubu'na satan Doğan Holding, D&R'ın 440 milyon liraya satışı konusunda Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye ile ön protokol imzalandığını duyurdu.

Konuyla ilgili Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KPA) açıklama yapan şirket, şu ifadeleri kullandı:

"Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin ("D&R") sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."