Drone Avcısı: SkyWall Auto Response

Güvenlik ürünleri üreticisi OpenWorks Engineering şirketi, katil drone’ları avlamak için yeni bir çözüm yolu geliştirdi: SkyWall Auto Response.

Güvenlik alanında ileri teknoloji ürünleri geliştiren Birleşik Krallık merkezli OpenWorks Engineering şirketi SkyWall Auto Response isimli bir makine geliştirdi. Buakine drone avcısı olarak biliniyor.

Savaşlar arttıkça, Drone algılama sistemleri son birkaç yılda önemli oranda gelişme gösterdi. Yasa dışı uçurulan bir drone nasıl daha hızlı ve efektif bir şekilde etkisiz hale getirileceği normal şartlarda zor bir konudur. 120 metre yükseklikte, oradan oraya uçan bir drone’u alt etmek hiç kolay değil.

Drone avcısı büyük bir potansiyele sahip

Güvenlik ürünleri üreticisi OpenWorks Engineering şirketi, katil drone’ları avlamak için yeni bir çözüm yolu geliştirdi: SkyWall Auto Response. Yakında Birleşik Krallık’ta düzenlenecek Security and Policing 2020 etkinliğinde tanıtılacak.

Bu yeni ürünün araca monteli olması en önemli özelliği olarak görülüyor. OpenWorks’un Antmicro şirketi ile ortaklaşa geliştirdiği SkyWall Auto Response, pick-up tarzı bir aracın arkasına yerleştiriliyor. Kullanılmadığı zaman, iki taraftaki kanatların altına gizlenebilir.

Bu tür makinelerin daha çok güvenlik açısından kritik yerlerde kullanılması planlanıyor. Bu nedenle bu tür makinelere olan ihtiyacın savaşlara yarayacağını söyleyebiliriz. Savaşların iyi bir şey olmaması nedeniyle, umuyoruz ki bu tür teknolojileri de daha fazla gerek kalmaz.

YORUMLAR