Drone Avlayan Şempanze Sosyal Medyada Kahraman İlan Edildi

Drone Avlayan Şempanze Sosyal Medyada Kahraman İlan Edildi

Drone'lar gökyüzünü yavaş yavaş işgal etmeye başladılar. Bundan bazı hükümetler çok memnun değil. Ancak anlaşılan o ki, özel yaşam alanları üzerinde drone uçurmak şempanzelerin de hoşuna gitmiyor.

Gökyüzünde dolaşan drone’lara kartalların ya da şahinlerin saldırdığını biliyoruz. Doğal yaşam alanları üzerinde, vahşi hayvanların garip cihazlar dolaşmasını hoş görmelerini beklemek yanlış olur. Ancak Hollanda’da Royal Burger Hayvanat Bahçesi’nde şempanzelerin yaşadığı alana drone göndermek pek akıllıca olmamış gibi görünüyor.

Zaten çok meraklı hayvanlar olarak bilinen şempanzelerin yaşam parkı üzerinde dolanıp, onları izlemeye çalışan bir drone son derece akıllı bir yöntemle bir şempanze tarafından ele geçirildi. Şempanzelerin alet kullanabildiğine dair bir belge olarak sonuçlanan bu drone keşif turu, şempanzenin zaferi ama drone’un sefaleti ile sonuçlandı.

Son derece zeki bir strateji ile drone’u yere indiren şempanze bir süre yerde drone’nun işine yarayıp yaramayacağını inceledikten sonta ‘bu ne be?’ tarzında uzaklaşması sosyal medya da hızla paylaşılan video olma yolunda ilerliyor. Sonuç olarak empati kurmak lazım, yatak odanızda bir drone dolaşsaydı siz ne yapardınız?

İzliyoruz.

Yoksa Apple Bir Drone mu Üretiyor?

Drone Ambulanslarla Daha Çok Yaşam Kurtarılabilir mi?

YORUMLAR