Dropbox 100 Milyon Kullanıcıyı Geçti

Dropbox 100 Milyon Kullanıcıyı Geçti

Dropbox uzun zamandır en çok kullanılan bulut depolama (cloud storage) servisleri arasında yer alıyor ve Google Drive, Yandex Disk gibi pek çok rakibe sahip olsa da kullanıcılar tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Dropbox ekibinin bugün gerçekleştirdiği açıklamaya göre artık 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan servis şu anda 5 yaşında. Şirketin kurucusu Drew Houston bu konuya dair blogunda bir kaç söz etmeyi de unutmadı.

“Bir zamanlar, Dropbox’ın temelleri Boston tren istasyonunda atılmıştı çünkü USB belleğimi evde unutmuştum. Hala sadece kader miydi yoksa şans mıydı bilmiyoruz ancak tüm bu yıllarda tek bir şey değişmeden kaldı: her birimizin Dropbox’ı kullanmak için özel bir nedenimiz var.”

Drew Houston’ın New York Times’a yaptığı açıklamalara göre kullanıcı adedi geçen seneye göre tam dörde katlanmış durumda ve bunun sebebi de servislerinden faydalanmak isteyen tüketicilerin ve ufak işletmelerin adedindeki büyük artış.

Dropbox şimdilik 100 milyon kullanıcıya sahip olsa da elbette bazı zorluklarla da karşılaştı. Özellikle 2012 başlarında varolan bir açıktan dolayı kullanıcıların e-postalarına spam mesajların düşmesi şirketi biraz zora soktu. Daha sonra güvenliği arttırmak için çalışmalara başlayan Dropbox bunun da üstesinden gelerek hızlı büyümesini sürdürdü.

Sizin de Drew Houston’un dediği gibi Dropbox’ı kullanmak için özel sebepleriniz var mı?

YORUMLAR