Dropbox 2012'den Beri Değiştirilmeyen Şifreleri Sıfırlayacak

Dropbox 2012'den Beri Değiştirilmeyen Şifreleri Sıfırlayacak

Dropbox, 2012 yılından bu yana şifresi değiştirilmeyen hesapların şifrelerini sıfırlayacağını açıkladı. Hesap güvenliğini sağlamada kullanıcıları da sisteme dahil etmek isteyen Dropbox, veriler eski olsa bile çevirimiçi kimliklerin sık sık şifrelerini değiştirmesi gerektiğini düşünüyor. 

Resmi blogundan açıklama yapan Dropbox, "Eğer 2012 veya daha öncesinde Dropbox'a kaydolmuş ve o zamandan beri şifre değiştirmediyseniz, tedbir olarak sizden şifrenizi değiştirmenizi istiyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz." dedi. 

Güçlü bir şifre seçmenin gerekliliğini vurgulayan şirket, mümkünse iki adımlı doğrulamanın etkinleştirilmesi gerektiğini söylüyor. Güvenlik biriminin piyasadaki tehditleri sürekli analiz ettiğini vurgulayan Dropbox, devam eden çalışmalarının bir parçası olarak böyle bir girişimde bulunduklarını ifade etti. Kimlik avcılarının hizmetleri suistimal edebileceği aşikar ve Dropbox'ın çabaları güçlü parola kullanımının gerekliliğini ortaya çıkarıyor. 

Birden fazla hesabınız varsa iki adımlı doğrulamayı açmanız hesaplarınızın güvenliği açısından büyük önem taşıyor. Dolayısıyla Dropbox'ın bu uyarısını dikkate alıp gerekli adımları uygulamakta fayda var. 

Artık Facebook Messenger Üzerinden Dropbox Dosyaları da Paylaşılabiliyor

Dropbox, Google Play'de 500 Milyon Barajını Aşmayı Başardı


YORUMLAR