Dropbox, Carousel ve Mailbox Uygulamalarını 2016'da Kapatıyor

Dropbox, Carousel ve Mailbox Uygulamalarını 2016'da Kapatıyor

Bulut dosya depolama kategorisinin en güvenilir ve en popüler servislerinden bir tanesi olan Dropbox, 2014 yılı içerisinde büyüme kararı alarak hem yeni bir uygulama çıkarmış hem de varolan bir uygulamayı satın alarak kullanıcı kitlesini arttırmaya çalışmıştı. Planları ters tepen şirket, Carousel ve Mailbox uygulamalarını 2016 yılında kapatma kararını resmi olarak açıkladı.

Fotoğraf yönetimi konusunda kullanıcılara hizmet veren Carousel ve e-posta uygulaması olarak çalışan Mailbox uygulamaları alınan kararla birlikte 2016'da sürelerini doldurup emekliye ayrılacaklar. Neden olarak net şeyler ortaya çıkmamasına rağmen, Dropbox'ın bu uygulamalar ile istediği başarıyı elde edemediği ve Paper uygulamasına daha çok yoğunlaşacağı konuşuluyor.

Kapatma kararı alınan her iki uygulamanın da çıktığı günden bu yana büyük güncellemeler almaması ve bununla birlikte yeni özellikler eklenmemesi, uygulamaların kapatılmasına şaşırmamamızı sağladı desek yeridir. Çünkü bu tür büyük hedefleri olan uygulamalar sürekli kendilerini geliştirerek kullanıcıların isteklerine daha iyi şekilde yanıt vermek zorundalar. Aksi taktirde zamanla piyasadan zamanla silinmeleri söz konusu. Bunu yaşayan Dropbox'da tam olarak bu kararı vererek uygulamaları sonlandıracağını duyurdu.

Carousel'in bir çok özelliğinin Dropbox'a entegre edilerek bu şekilde devam edeceğini açıklayan Dropbox, böylelikle fotoğraf yönetimi işlemlerini de Dropbox'a kaydırarak Carousel kullanıcılarını Dropbox uygulamasını kullanmaya teşvik edecek. Fakat Mailbox uygulamasının sonu biraz trajik oluyor. Kendi alanında ilklerden olan uygulama çok fazla potansiyele sahipken bu hale gelmesi şaşırtıcı.

Eğer Carousel ya da Mailbox uygulamalarını kullanıyorsanız 2016 yılı ile birlikte sonlanacak uygulamalar yerine şimdiden alternatif uygulamalar baksanız iyi olur.

YORUMLAR