Dropbox Droptalk'u Satın Aldı

Dropbox Droptalk'u Satın Aldı

Bulutta dosya depolama deyince akla ilk gelen servis Dropbox, bir mesajlaşma girişimi olan Droptalk'u satın aldı. Dropbox'ın bu hamlesi yönünü iş dünyasına çevirdiğine işaret ediyor.

İş dünyasının sıkıcı e-posta trafiğini bertaraf ederek sohbetin yanında dosya ve bağlantı paylaşmayı sağlayan girişim Droptalk, hem işlevi hem de ismiyle Dropbox yetkililerin dikkatini çekmiş olacak, şirket bu girişimi satın alma kararı aldı. Mart ayında Mac, Windows, Linux, iPhone ve Android üzerinde çalışarak yine aynı amaca hizmet eden Zulip'i alan, aynı ay içinde ortak dosya yönetimi yapan ve toplantı notları üzerinde gerçek zamanlı düzenleme yapmayı sağlayan Hackpad'i de bünyesine katan Dropbox'ın son satın alması pek şaşırtmadı. E-postanın resmi ve verimsiz olduğu görüşünü benimseyen pek çok plaza çalışanının Dropbox'ı sunmayı düşündüğü hizmet karşısında heyecanlanacağını öngörmek yanlış olmaz diye düşünüyoruz.

Şimdilik Chrome için Beta sürümü olan Droptalk yakın zamanda iOS ve Android işletim sistemli cihazlara gelecek. İş çevrelerinde kağıt-kalemin yerini alan akıllı cihazlara yönelik kapsamlı bir projesi olduğunu tahmin ettiğimiz Dropbox, önümüzdeki yıllarda bu alanda adından çok sık söz ettirecek gibi duruyor.

Google E-posta Güvenliğiniz İçin Chrome Eklentisi Yapıyor

Artık Xbox One Kontrol Cihazını Bilgisayarınızda Kullanabileceksiniz

YORUMLAR