Dropbox, Google Play'de 500 Milyon Barajını Aşmayı Başardı

Dropbox, Google Play'de 500 Milyon Barajını Aşmayı Başardı

Bulut dosya depolama servisleri arasındaki en popüler ve gelişmiş seçeneklerden bir tanesi olarak öne çıkmayı başaran Dropbox, Android platformu üzerinde 500 milyon indirilme sayısını geçerek büyük bir başarıya imza attı. Google Drive, One Drive ve Yandex.Disk gibi büyük rakiplere rağmen başarılı olmayı başaran Dropbox, her geçen gün daha da yükselmeye devam ediyor.

Google ve Facebook gibi dev şirketlerin 1 milyardan fazla indirilmeye sahip pek çok uygulamaya sahip olduğu günümüzde, aslında bu şirketler için Dropbox kadar başarılı demek yanlış olur. En azından mobil uygulama kullanımı rakamlarına bakacak olursak. Çünkü hem Google hem de Facebook kendi uygulamalarını pek çok cihaz üzerinde standart yüklü olarak dayattığı için satın alınan her telefon onlar için bir yükleme sayısına tekabül ediyor. Fakat Dropbox'ın Google ve Facebook kadar ön yükleme ile cihazlarda hazır olmasını sağlayacak bir gücü yok. Yine de bazı modellerde ön yüklü olabiliyor.

Bulut dosya depolama servislerinin kullanım oranları günden güne artarken, firmalar arasındaki savaş adeta geçtiğimiz yıllardaki Google Chrome, Internet Explorer ve Mozilla Firefox arasındaki tarayıcı yarışına döndü.

Ücretsiz ve aylık üyelik şeklindeki teklifleri ile kullanıcıları kendilerine çalışmaya çeken şirketlerden Dropbox, Netflix, Spotify ve Snapchat gibi çok poğüler uygulamaların bile ulaşamadığı 500 milyon indirilme sayısını geçerek işini ne kadar iyi yaptığını ve başarılı olduğunu bizlere göstermeye devam etti.

Henüz bir Dropbox kullanıcısı değilseniz alttaki indirme bağlantısını kullanarak Dropbox'ın Android sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

YORUMLAR