Dropbox, Paper Uygulamasıyla Google Dokümanlara Rakip Olacak

Dropbox, Paper Uygulamasıyla Google Dokümanlara Rakip Olacak

Dünyanın önde gelen bulut depolama çözümlerinden Dropbox, Google ve Microsoft’un sunduğu doküman düzenleme uygulamalarına rakip uygulaması Paper’ı duyurdu. Şu anda sadece web üzerinden hizmet verilen ve davetiye usulü ile kullanılabilen servis özellikle iş kullanıcılarına yönelik hazırlanmış.

Microsoft ve Google’ın kendi doküman oluşturma, düzenleme ve paylaşma uygulamalarının yanı sıra Quip gibi geri planda kalan ancak kullanışlı doküman düzenleme uygulamaları da gerek mobil gerekse masaüstü platformlarda kullanımımıza açık. Şimdi onlarca seçenek arasına bir yenisi daha eklendi. Verilerini bulutta depolamayı tercih edenlerin vazgeçilmezi Dropbox tarafından geliştirilen Paper uygulaması ilk etapta web tabanlı olarak karşımıza çıkıyor ve doküman yazma - düzenleme seçenekleri sunuyor.

Şirketin bu yılın başlarında test aşamasına soktuğu Notlar uygulamasının yeni nesil sürümü diyebileceğimiz Paper’da iş arkadaşlarınızla doküman paylaşıp eş zamanlı olarak düzenlemeler yapabilme, iş arkadaşlarınıza yapılacaklar listesi seçeneğiyle görev atayabilme şansına sahipsiniz.

Dropbox Paper uygulaması daha önce de dediğimiz gibi herkese açık değil; davetiye usulüyle kullanıcı alınıyor. Kayıt oluşturmak için https://www.dropbox.com/paper adresine gidip Dropbox kullanıcı adınız ve şifrenizi de girerek “Join waitlist” butonuna tıklamanız ve Dropbox’ın davetiyesini beklemeniz gerekiyor.

YORUMLAR