Dropbox Sosyal Okuma Platformu Readmill'i Satın Aldı

Dropbox Sosyal Okuma Platformu Readmill'i Satın Aldı

Popüler bulut dosya depolama servisi Dropbox geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte sosyal okuma servisi Readmill'i satın aldığını resmen duyurdu. Yapılan açıklamanın ardından Readmill'in resmi web sitesi üzerinde de konuyla ilgili bir bildiri yayınlandı ve satın alım işlemi resmi olarak doğrulandı.

2014'ün başında almış olduğu yatırımla birlikte değeri 10 milyar doların üzerine çıkan ve yakın zaman içerisinde halka arz edilme ihtimali bulunan Dropbox'ın Readmill'i satın alması, servisi satın almaktan daha çok servisin başında yer alan yetenekleri satın alması olarak değerlendirilebilir.

iOS ve Android ugulaması da bulunan uygulama geçtiğimiz yıllarda kullanıcılarına sunduğu Dropbox entegrasyonu ile birlikte kısmen de olsa Dropbox ile çalışmaya başlamıştı. Sizin anlayacağınız iki şirketin geçmişinde zaten bu olaydan kaynaklı bir yakınlaşma söz konusuydu ve görünen o ki bu yakınlık şimdi çok daha ileri bir boyuta taşındı.

Readmill'e yapılacak olan ödemenin oldukça küçük bir kısmının nakit olarak yapılacağı, geri kalan miktarın ise Dropbox hisselerinin bir bölümünün Readmill'in kurucu ortaklarına verilmesiyle tamamlanacağı gelen söylentiler arasında. Bunun sonucu olarak da Readmill kurucu ortakları da Dropbox'ın bir parçası olarak ekibin San Francisco'da yer alan ofisine taşınacaklar.

Şu an için Readmill konusunda Dropbox'ın nasıl bir yol izleyeceğiyse belirsizliğini korumaya devam ediyor. Kurucu ortakların Dropbox tarafına geçtiği düşünüldüğünde uygulamanın geleceğinin tehlikeye düşme ihtimali söz konusu. Bu nedenle eğer bir Readmill kullanıcısıysanız 1 Temmuz'a kadar Readmill web sitesi üzerinde yer alan verilerinizi yedekleme şansına sahip olduğunuzu unutmayın.

Bulut dosya depolama ve paylaşım servisi Dropbox'ın PC, MAC ve mobil sürümlerini aşağıda yer alan bağlantılar yardımıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde indirebilirsiniz.

YORUMLAR