Dropbox Üzerine Her Gün Bir Milyar Dosya Yükleniyor

Dropbox Üzerine Her Gün Bir Milyar Dosya Yükleniyor

Dropbox baş yöneticisi Drew Houston tarafından bugün Mobil Dünya Kongresi'nde yapılan açıklamaya göre kullanıcılar her gün çevrimiçi depolama servisi Dropbox üzerine toplam bir milyar dosya yüklüyor.

Buna ek olarak şirketin toplam 100 milyon civarı kayıtlı kullanıcıya sahip olduğu ve bu kullanıcıların 500 milyondan fazla cihaz üzerinde Dropbox'ı aktif olarak kullandıkları da duyuruldu. İstatistiklerden görüldüğü üzere 2007 yılında kurulan bir şirketin bu kadar çok büyümesinde akıllı telefonların rolü gerçekten çok büyük.

Şirket kendi alanında piyasaya ilk girdiği yıllarda bilindiği üzere sadece kullanıcıların bilgisayarları üzerinden yükledikleri dosyaları senkronize etmelerine olanak tanıyordu. Yıllar geçtikçe ve teknolji ilerledikçe Dropbox'ta teknolojiye ayak uydurmayı başardı. Günümüzde akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde de kullanılmakta olan Dropbox, muhtemelen gelecekte karşımıza çıkacak olan internete bağlı diğer tüm cihazlar üzerinden de kullanılabiliyor olacak.

Sürekli olarak kendini geliştirmeye devam eden ve insanların adeta bir merkez depolama aygıtı gibi Dropbox'ı kullanmalarına olanak tanıyan şirket son sürat büyümeye devam ediyor ve telefonlar üzerinden Dropbox'a otomatik fotoğraf yüklemeleri gibi yeni özellikleriyle son zamanlarda dikkat çekmeyi başarıyor.

Daha büyük finansal desteklerle çok daha fazla özelliği gün yüzüne çıkarabileceklerini söyleyen Houston, birçok mobil operatör firmasının ve mobil cihaz üreticisinin de ilgisini çekmeyi başararak, bir anlamda satış pazarlamasını da yapmış oldu.

Ayrıca kafalarında bulunan projeleri hayata geçirebilirlerse 2013 yılının sonunda muhtemelen 150 milyon aktif kullanıcıyı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Yılın En İyi Akıllı Telefonu: Samsung Galaxy S3

YORUMLAR