Dropbox ve Adobe Bir Araya Gelerek PDF Düzenleme İşlemlerini Daha Da Kolaylaştıracak

Dropbox ve Adobe Bir Araya Gelerek PDF Düzenleme İşlemlerini Daha Da Kolaylaştıracak

İnternet üzerindeki popüler firmalardan ikisi olan Adobe ve Dropbox, bulut üzerinde PDF düzenlemelerini çok daha rahat ve pratik hale getirebilmek adına bir araya geldikleri açıkladı. Yapılan partnerlik anlaşmasından sonra firmalar kullanıcıların bulut üzerinde PDF dökümanlarını çok daha kolay düzenlemesi için çalışacaklar.

Mobil integrasyone önem veren iki firmanın anlaşmasından sonra ilgili özellikler iOS için bu yılın sonlarında gelecekken, Android için 2016 yılı olarak belirlenmiş durumda. Peki ne olacak diye merak ediyorsanız hemen yanıtlayayım. Yapılan çalışmalar sonrasında kullanıcılar Dropbox hesaplarını Adobe'un Reader ve Acrobat programları içerisinde açabilecekler. Böylelikle kullanıcılar Dropbox hesaplarında depoladıkları tüm PDF'leri Adobe Acrobat ve Adobe Reader içerisinde kolayca açabiliyor hale gelecekler. Tabi bu uygulama ilk olarak Adobe'un PC ve Mac versiyonları için geçerli olacak.

Yapılan partnerlik anlaşmasından sonra Dropbox tarafından gelen açıklamada, kullanıcıların daha az adım ve tıklama ile PDF dökümanlarını düzenleyebilmelerini sağlamak istedikleri belirtildi. Yapılan anlaşmanın odaklandığı noktalar ise önclikle yolculuk sırasında PDF'leri kolay düzenleme, PDF dökümanlarını kolayca paylaşabilme, farklı cihazlardan tüm PDF'lere rahat erişim ve benzeri şekildeki mobil kolaylıklar.

Adobe ile Dropbox arasında yapılan bu anlaşmadan siz fayda sağlayabileceğinizi düşünüyor musunuz?

YORUMLAR