Dropbox, Windows 8 Uygulaması Çıkarıyor

Dropbox, Windows 8 Uygulaması Çıkarıyor

Bulut depolama hizmeti Dropbox, bazı temel özelliklerinden yoksun olsa da kendi hizmeti olan bir Windows 8 uygulaması çıkarıyor.

Windows 8 ve Windows RT kullanıcıları, şimdi, kendi çevrim içi dosyalarına başlangıç ekranı üzerinden erişebilecekler. Windows 8 için yeni ve ücretsiz Dropbox uygulaması, çevrim içi hesabınızda saklanan tüm dosyaları ve klasörleri görüntüleyecek.

Windows 8 için Dropbox uygulaması henüz indirilebilir durumda değil. Mağazaya eklendiğinde sitemizde de bulabileceksiniz. Uygulamanın ayrıntılarından biraz bahsedeceğiz.

Dropbox Windows 8'de her zamanki dokunmatik dostu yaklaşımı sunuyor. Böylece dosyalarınızı görüntülemek için, onları ekran boyunca sürükleyerek istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. Arama bölümü ise, dosyalarınızı uzantılar ya da dosya isimleri üzerinden arayabileceğiniz bir yer olarak kullanılmakta.

Dosyalarınızın üzerine sağ tıklayarak paylaşım bölümünü açabilir, bu dosyayı e-posta ya da sosyal ağ aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Bu sağ tıklama ile açılan menü üzerinden dosyayı açmanız, düzenlemeniz ve Microsoft Office belgeleri ya da Dropbox’ta yüklü diğer düzenlenebilir dosya tipleri arasında saklamanız da mümkün.

Başta bahsettiğimiz bazı temel özelliklerden yoksun olma mevzusunda kastettiğimiz özelliklere gelecek olursak; PC’niz ya da tabletinizden Dropbox’a yerel olarak senkronize edilmiş ya da yüklenmiş dosyaları görüntüleyemiyorsunuz. Bunları görüntülemek için hâlâ tam özelikleri sunan standart Dropbox masaüstü uygulamasını indirerek kurmaya ihtiyacınız var.

Windows 8 için Dropbox uygulaması, makul düzeyde bir ilk adım olmakla birlikte, sizin de fark edeceğiniz gibi, uygulamanın daha iyi bir kullanıcı deneyimi için geliştirilmeye gereksinimi var. 

Toshiba'nın Ultra-HD Televizyonları Su Yüzüne Çıktı

YORUMLAR