Dropbox Yeni Fotoğraf Organize Etme ve Yedekleme Uygulaması Carousel'i Çıkardı

Dropbox Yeni Fotoğraf Organize Etme ve Yedekleme Uygulaması Carousel'i Çıkardı

Dropbox yeni uygulaması Carousel'in Android ve iOS versiyonlarını kullanıcılarına sundu. Uygulama ile kullanıcılar tüm fotoğraf ve videolarını tek bir yerde saklayarak diledikleri gibi paylaşabilecekler. Uygulamanın tanıtımı ve çıkışı San Francisco'da yapılan bir etkinlik ile duyuruldu.

Carousel, kullanıcıların Dropbox hesapları üzerinde yedeklenen yada paylaşılan tüm fotoğraf vi videoları görüntüleyebilmesini sağlıyor. Üstelik fotoğraf ve videoları görüntüleyebilmek için bu dosyaların cihazınızda olmasına gerek kalmadan.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden bir tanesi ise cihazınızın kamerası ile çekeceğiniz tüm fotoğraf ve videoların otomatik olarak Dropbox hesabınız üzerinde yedeklenmesi. Bu özelliği aktif ettiğinizde çekeceğiniz tüm fotoğraf ve resimler otomatik olarak Dropbox hesabınız ile eşleştirilir. Bu özelliğin diğer güzel yanı ise yüzlerce hatta binlerce fotoğraf çekmenize rağmen cihazınızın hafızası yerine Dropbox kullanılmasıdır. Bu özelliğin standart ayarları Wi-Fi bağlantıdadır. Fakat dilerseniz bu ayarı değiştirebilirsiniz.

Uygulama ile fotoğraflarınızı kronolojik olarak gruplanarak görüntüleme imkanı sunulmaktadır. Dilerseniz zaman çizelgesi üzerinde ay ve yıl olarak geriye giderek eski fotoğraflarınızı da görüntüleyebilirsiniz.

Genel anlamda bakıldığında oldukça hızlı tepki veren uygulama ile fotoğraf ve videolar arasında kolayca geçiş imkanı bulunuyor. Bu sayede çok eskiden çekmiş yada kaydetmiş olduğunuz resimlere saniyeler içerisinde kolayca erişebiliyorsunuz. Dropbox, uygulama ile birlikte 2 GB'lık ücretsiz depolama alanı sunmaktadır. Tabi bu alan bana yetersiz derseniz, diğer seçenekler de bulunuyor. Örneğin arkadaşlarınıza uygulamayı önererek 2 Gb'lık ücretsiz depolama alanınızı 16 GB'a kadar çıkartabilirsiniz. Bunun dışında profesyonel hesap satın alarak ayda 9.99 Dolar karşılığında 100 GB'lık depolama alanından faydanalabilirsiniz.

Uygulamanın Android ve iOS versiyonlarını aşağıdaki bağlantılar aracılığı ile ücretsiz olarak indirerek hemen kullanmaay başlayabilir ve fotoğraflarınızı tek bir yerde organize edebilirsiniz.

Uygulamanın çıkışı ile birlikte yayınlanan tanıtım videosunu izleyerek uygulamanın sahip olduğu şık ve modern arayüze bir bakış atabilir ve uygulama hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Engelli Sitelere Giriş Programları

YORUMLAR