Dropbox Zulip: Açık Kaynak Kodlu Sohbet Uygulaması

Dropbox Zulip: Açık Kaynak Kodlu Sohbet Uygulaması

Dünya genelinde en çok tercih edilen bulut depolama çözümlerinden Dropbox’ın anlık mesajlaşma – sohbet uygulaması Zulip, açık kaynak kodlu olmasıyla dikkat çekiyor. İş kullanıcılarının e-posta adreslerini girerek ücretsiz olarak kullanmaya başlayabildikleri uygulama mobil ve masaüstü platformlarda indirmeye sunuldu.

Açık kaynak kodlu sohbet programı denilince akla gelen ilk isimlerden olan IRC ve XMPP’den çok daha gelişmiş, kullanışlı bir uygulama olan Zulip, masaüstü tarafında Windows ve MAC kullanıcılarına; mobil tarafta da Android ve iOS kullanıcılarına açılmış durumda.

İş kullanıcılarının bireysel ve grup sohbetleri gerçekleştirebildikleri uygulama basit ve hızlı çalışan arayüzle geliyor ve sık kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarının tüm özelliklerini sunuyor. Sohbet esnasında dosya ve bağlantı paylaşımında bulunma, mesajları düzenleme, emojilerle süsleme, e-posta ve sesli bildirim alma, masaüstü bildirimi alma, geçmiş sohbetlere ulaşma, sohbete istenilen kişiyi veya herkesi @ işaretiyle davet etme gibi sıklıkla kullanılan tüm özellikler mevcut. Sohbetlerin konu başlıkları halinde toplanması Zulip’in öne çıkan özellikleri arasında sayılabilir.

Web üzerinden ücretsiz hesap oluşturarak kullanılabilen anlık mesajlaşma uygulaması Zulip’i denemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan güvenli ve hızlı bir şekilde bilgisayarınıza ve mobil cihazınıza indirebilirsiniz:

YORUMLAR