Dropbox ve Google Drive'a Erişim Engellendi! (Güncellendi)

Dropbox ve Google Drive'a Erişim Engellendi! (Güncellendi)

RedHack’in resmi Twitter hesabı üzerinden Berat Albayrak’a ait olan e-mailleri paylaşacağını açıklaması üzerine Dropbox’a olan erişim engellendi. Erişim engelinin Google Drive’a da yansıyıp yansımayacağı tartışılıyor.

Dünyanın en popüler dosya paylaşım ağlarından birisi olan Dropbox, sadece birkaç saat önce Türkiye sınırları içerisinde erişime kapatıldı. Dosya paylaşım ağının neden erişime kapatıldığı hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil ancak bunun nedeninin RedHack olduğu düşünülüyor.

RedHack resmi Twitter hesabı üzerinden Enerji Bakanı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayrak’a ait e-mailleri paylaşacağını duyurmuştu. Hack grubunun e-mail dosyalarını paylaşmasından sadece birkaç saat sonra Dropbox’a erişim engellendi. Twitter’da bulunan birçok hesap ve RedHack, bu erişim engelinin nedeninin paylaşılan e-mailler olduğunu iddia etti.

Dropbox’ın engellenmesinin ardından e-mail dosyalarını başka dosya paylaşım platformlarına da yaymaya başlayan RedHack, aynı nedenden ötürü Google Drive’ın da kapatılabileceğini paylaştı. Bakalım RedHack’in söylediği gibi Google Drive’a da erişim engellenecek mi? diye sormamızın ardından fazla geçmedi ki Google Drive da erişime kapatıldı.

Güncelleme: Google Drive an itibariyle erişime açıldı. Dropbox için engelleme süreci devam ediyor.


YORUMLAR