Dropbox'ın Android ve iOS Versiyonlarına Uygulama İçi Link Açma Özelliği Geliyor

Dropbox'ın Android ve iOS Versiyonlarına Uygulama İçi Link Açma Özelliği Geliyor

Popüler bulut dosya depolama servisi Dropbox'ın kullanıcılarına sunmuş olduğu Android ve iOS mobil uygulamalara yeni getirilen özellik ile birlikte daha kullanışlı hale geldiler. Önümüzdeki günlerde gelecek olan güncelleme ile birlikte artık Android ve iOS cihazları üzerinde Dropbox uygulamasını kullanan kullanıcılar, paylaşılan linkleri direkt olarak uygulama içerisinden açabilecek.

Özellikten önce paylaşılan linkteki dosya veya dökümanı açabilmek için cihazlarınızın tarayıcısına girmeniz gerekiyordu yada kullandığınız uygulama ve programın Dropbox entegre edilmiş olması gerekiyordu. Fakat artık Dropbox uygulamaları içerisinde paylaşılan linkleri direkt olarak açabileceksiniz.  Bunun anlamı dosya ve dökümanları uygulama içerisinde görüntüleme ve cihazınıza kaydetme gibi işlemler yapabilecek olmanız.

Eğer gelen paylaşımdaki dökümanlar hesabınızla bağlantılı ise link sizi otomatik olarak Dropbox uygulamasına yönlendiriyor. Daha sonra ise görüntüleme ve düzenleme işlemleri yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca açacağınız döküman yada dosyalar diğer ofis programları ile uyumlu ise, açabilmek için farklı uygulama da seçebiliyorsunuz.

Önümüzdeki günlerde gelecek olan Dropbox güncellemesini Android ve iOS cihazlarınıza yükledikten sonra linkleri uygulama içerisinde açmaya başlayabileceksiniz.

OneDrive'dan Anında 100 GB Depolama Alanı Hediyesi

YORUMLAR