Dropbox’taki Dosyalarınızı Facebook’ta Paylaşabileceksiniz

Dropbox’taki Dosyalarınızı Facebook’ta Paylaşabileceksiniz

Dünyanın en çok kullanılan ve en popüler bulut depolama servisi olan Dropbox’tan Facebook desteği duyuruldu. Dropbox’ın resmi blogundan yapılan duyuruya göre bundan böyle Dropbox üzerinde barınan dosyalarınızı Facebook gruplarında paylaşabileceksiniz.

Facebook’a eklenen bu yeni özellik ile üyesi olduğunuz bir Facebook grubunda Dropbox dosyalarınızı kolayca diğer grup üyeleri ile paylaşabileceksiniz. Aynı zamanda paylaştığınız dosyalarınız Facebook gönderilerinde olduğu gibi beğenilebilecek ve yorumlanabilecek.

Peki Dropbox’ta barınan dosyalarımızı Facebook gruplarında nasıl paylaşacağız? Bunun için öncelik yapmanız gereken işlem Dropbox hesabınız ile Facebook hesabınızı birbirine senkronize etmek olacak. Dropbox ve Facebook hesaplarınızı birbirine bağladıktan sonra dilediğiniz bir Facebook grubunda Dropbox dosyalarınızı, Facebook gruplarına eklenen “Dosya Ekle” butonuna tıklayarak ekleyebileceksiniz. Ayrıca eklediğiniz dosyada sonradan bir düzenleme yaparsanız bu olay gruba güncelleme bildirimi olarak iletilecektir.

Bugünden (27.09.2012) itibaren kullanılmaya başlanan bu özellik sayesinde Dropbox alanınızda bulunan dosyaları Facebook’ta paylaşabileceksiniz. Yaptığınız paylaşımlar mobil cihazlar üzerinden de görünebilecek.

YORUMLAR