DualSense Batarya Kapasitesi ile Kullanıcıları Tatmin Edecek

PlayStation 5 ile kutudan çıkacak olan DualSense batarya kapasitesi ile oyuncuları tatmin edecek gibi gözüküyor. İşte merak edilen tüm detaylar!

DualSense Batarya Boyutu ile Kullanıcıları Tatmin Edecek -1

Sony önümüzdeki aylarda yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ile tüketicilerin karşısına çıkmayı ve oyun deneyimini baştan aşağı değiştirmeyi hedefliyor. Tabii iyi bir deneyimin en önemli parçası, bunu uzun bir süre sürdürebilmekten geçiyor. Bu kapsamda yeni bir sızıntı DualSense batarya kapasitesi hakkında merak edilen tüm detaylara ışık tutuyor.

DualSense Bataryası Kaç mAh Olacak?

Twitter kullanıcısı @Galaxy666 şirketin yeni kontrolörlerinden birisini test ettiğini iddia ederek bazı görüntüler paylaştı.

Burada dikkatleri çeken detaylardan birisi ise yeni kontrolörün batarya kapasitesi oldu. Eğer elinizde bir DualShock 4 varsa 800 mAh ya da daha yenisinde 1,000 mAh bataryaya sahipsiniz. Buna karşın yeni modelin, yani DualSense'in batarya kapasitesinin 1,560 mAh olduğu iddia ediliyor.

Bu, kağıt üzerinde 1,5 - 2 kat daha uzun bir deneyim anlamına gelse de yeni kontrolörün gelişmiş sensörleri aradaki farkın kapanmasına yol açabilir. Ancak yine de daha önceki bir sızıntıyı da göz önüne alarak DualSense'in DualShock 4'ten birkaç saat daha uzun süren performans sunmasını bekliyoruz.

Peki siz DualSense hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce DualSense mi daha iyi görünüyor yoksa DualShock 4'ün tasarımını sevenlerden birisi misiniz? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR