DuckDuckGo, Duck.com'u Google’dan Satın Aldı!

Tamamıyla gizliliğe dayalı arama motoru olan DuckDuckGo, uzun zamandır Google'ın sahibi olduğu Duck.com alan adını satın almak istiyordu ve sonunda bu isteğini gerçekleştirdi. Kullanıcılar eskiden Duck.com'a girdiklerinde DuckDuckGo.com'a yönlendirileceğini sanıyorlardı ancak Google.com'a yönlendiriliyordu. DuckDuckGo ziyaretçileri tarafında büyük bir hayal kırıklığı yaratan bu durumla ilgili Google, geçtiğimiz Temmuz ayında Duck.com'u kendi isteğiyle DuckDuckGo tarafına yönlendirerek konuyu bir çözüme kavuşturmuştu.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen satın alım sayesinde de Duck.com alan adı “The Duck Corporation” olarak da bilinen On2 Technologies isimli şirkete devredildi. Kullanıcılar artık Duck.com'a girdiklerinde doğrudan DuckDuckGo.com'a yönlendiriliyor. Rakibinin elinde olan kendine ait alan adını satın alan şirket tarafında eminiz ki keyifler oldukça yerindedir.

Şirketin CEO'su Gabriel Weinberg, tarafından yapılan açıklamada DuckDuckGo'ya ulaşmak isteyen insanların bu alan adı sayesinde sitelerini çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ziyaret edebilecekleri de dile getirildi. Şu an için On2 Technologies'in Duck.com alan adı için Google'a ne kadarlık bir ücret verdiği ya da ücret ödeyip ödemediği hakkında net bir bilgi veya açıklama yapılmadı.

Sizler Duck.com'un DuckDuckGo'ya yönderilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz hangi arama motorunu kullanıyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!