Düğün Gecesi Sürekli Arkadaşlarıyla Mesajlaşan Eşini Boşadı

Düğün Gecesi Sürekli Arkadaşlarıyla Mesajlaşan Eşini Boşadı

Suudi Arabistan’da telefon bağımlılığının üzücü örneklerinden biri yaşandı. Genç damat evlendikten birkaç saat sonra evliliğinin çok uzun sürmeyeceğini anladı ve düğün gecesinde bile arkadaşlarıyla durmaksızın mesajlaşan eşini boşadı.

Telefon bağımlılığı farklı şekillerde ortaya çıkabiliyor. Bunlardan biri de sürekli mesajlaşan telefon kullanıcıları olarak tanımlanabilir. Suudi Arabistan’da geçtiğimiz hafta yaşanan bir olayda bu duruma dikkat çekiyor. Yeni evli çift törenden birkaç saat sonra damadın boşanmaya karar vermesiyle acı bir tecrübe yaşadılar. Ünlü teknoloji web sayfası CNet’in haberine göre olay şöyle gelişti:

Yeni evlenen çift düğünden sonra yalnız kaldıklarında damadın karısıyla duygusal yakınlaşma çabaları gelin tarafından ötelenmiş. Bu esnada yeni eşinin sürekli elinde telefonla arkadaşlarına mesaj atmaya çalışmasını gözlemleyen çiçeği burnunda damat, bu duruma oldukça içerlemiş. Eşiyle konuşmaya ve ona yakınlaşmaya yönelik çabaları, gelinin gözlerini telefon ekranından kaldırmadan mesajlaşmaya devam etmesiyle son derece sinir bozucu bir deneyimle sonuçlanınca da, genç adam o anda boşanmaya karar vermiş.

Olayın özeti bu. Ancak Suudi Arabistan’da geleneksel koşulların kadın ve erkeğin flört etmesine izin vermediğinden dolayı, damadın eşinin böyle bir bağımlılığı olup olmadığını daha önceden bilmesine de pek olanak tanımıyor. Bu durumda çiftler birbirlerini ancak evlendikten sonra tanıyıp anlayabiliyorlar. Bu noktada genç adamın hayal kırıklığının ne derece büyük olduğunu anlamak zor değil. Ancak belki biraz sağduyu evliliği kurtarmaya yetebilirdi diye düşünüyoruz. 

WhatsApp'ta Bugüne Kadar Kaç Mesaj Attınız?

Küçük Çocuk Telefon Bağımlılığı Yüzünden Kendi Parmağını Kesti!

Hunharca Akıllı Telefon Kullanarak Kendilerine Zarar Veren İbretlik İnsanlar

Türk Kullanıcıların Akıllı Telefon ile İmtihanı: Son İstatistikler

YORUMLAR