Dünya Kupası Facebook'tan Takip Edilecek

Dünya Kupası Facebook'tan Takip Edilecek

Facebook, dünyadan herkesin katılıp takip edebileceği bir sistem ile Brezilya'da yapılacak olan Dünya Kupası maçlarını kendi sitesinden bildirecek. Bir nevi mikro blog işleviyle çalışan sistemde, durum paylaşabilecek ve hashtagler ile etiketleme yapabileceksiniz.

Tüm dünyadan "Worldcup" etiketiyle durum paylaşımları yapılırken sizde aynı etiket üzerinden maçı canlı olarak takip edebileceksiniz. Adeta canlı maç anlatım merkezi kuran Facebook, maç akşamı oldukça fazla ziyaret edilecek gibi. Her ne kadar Twitter'ın yerini tutar mı bilinmez fakat Facebook bu şekilde hem ziyaretçi kazanmayı hem de mevcut kullanıcılarını mutlu etmeyi hedefliyor.

Facebook'un Dünya Kupası maçına özel hazırladığı sayfasında futbol takımlarının sayfaları, futbol maçlarının tarihleri ve hangi ülkeden en çok taraftarın hayranı olduğu gibi bilgiler yer alacak. Ayrıca kendi arkadaşlarınızın paylaştığı durumlar daha üst sıralarda yer alacak. Facebook'un büyük zaman harcayarak geliştirdiği bu sayfa oldukça fazla duruma ev sahipliği yapacak gibi. Ayrıca tüm dünyadan durumların görülmesi ve bize özel olarak Dünya Kupası etiketinin kullanılması da ayrı bir güzel olmuş. 

Facebook'un Dünya Kupası özel sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.  

YORUMLAR