Dünya Üzerinde 900 Milyon İnsan Android Akıllı Telefon Kullanıyor

Dünya Üzerinde 900 Milyon İnsan Android Akıllı Telefon Kullanıyor

Google I/O 2013 konferansının başlamasıyla birlikte sahnede yerini alan ilk isimlerden biri Chrome ve Android patronu Sundar Pichai oldu ve kendisi tarafından Android ile ilgili çok çarpıcı açıklamalar geldi.

Bundan tam dört buçuk yıl önce piyasaya sürülen Google'ın mobil işletim sistemi Android'in şu an dünya üzerinde toplam 900 milyon kullanıcı tarafından kullanıldığını belirten Pichai, bu sayının 2011 yılında 100 milyon ve 2012 yılında 400 milyon olduğunu da eklemeyi ihmal etmedi.

Sundar Pichai'den sonra sahnede yerini alan Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt, Android'in bu yıl sonuna kadar bir milyar aktif kullanıcıya ulaşmasını beklediklerini dile getirdi.

Neredeyse bir milyara yakın aktif kullanıcıya sahip olan Google'ın önde gelen isimleri dünya üzerinde 7 milyar insan olduğunu hatırlatarak daha çok yolları olduğunun mesajını vererek, hedefledikleri noktaların bundan çok daha yüksek olduğunu da işaret etmiş oldu.

Ayrıca konuşması sırasında Google Play üzerinden indirilen toplam uygulama sayılarından da bahseden Pichai, sadece geçtiğimiz ay içerisinde kullanıcıların 2.5 milyar uygulamayı telefonlarına yüklediklerini ve şimdiye kadar Google Play kullanıcılarının toplamda 48 milyar uygulamayı Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları üzerine indirdiğini açıkladı.

Google Play Müzik ve Oyun Servisleri Açıldı

YORUMLAR