Dünyaca Ünlü Yolculuk Paylaşım Ağı BlaBlaCar Artık Türkiye’de

Dünyaca Ünlü Yolculuk Paylaşım Ağı BlaBlaCar Artık Türkiye’de

Dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkemize nihayet giriş yapan BlaBlaCar hem trafik sorununun çözülmesinde hem de yolculuk masraflarının azaltılmasında büyük rol oynayacağa benziyor.

Ülkemize girmeden önce birçok ülkede en popüler uygulamalar arasında yer alan BlaBlacar temelinde kullanıcılar arasında bir ağ oluşturuyor. Bu ağ üzerinden kullanıcılar birbirleri ile etkileşime girebiliyor. Bu sayede sürücüler gidecekleri yere giden başka kullanıcıları araçlarına konuk ediyor ve birlikte seyahat ediyorlar. Elbette masraflar ortak karşılanıyor. Tarifeye göre ulaşım kişi başı İstanbul-Ankara arası 35 TL, İstanbul-Eskişehir 25 TL, İstanbul-Çeşme 52 TL, Ankara-Adana 38 TL, Samsun-Trabzon 26 TL’ye tekabül ediyor.

Bu sayede hem sürücüler yakıt masraflarını paylaşmış oluyor hem de yolcular otobüs veya uçakla seyahate göre çok daha ucuza seyahat edebiliyor. Kulağa çok hoş gelse de bazı kullanıcıların güvenlik tereddütü olabilir. Uygulama tamamen güvenilir bir altyapı kullanıyor. Zaten kullanıcıların Facebook hesapları ile giriş yapması gerekiyor.

Uygulama 25 Eylül tarihinde Türk kullanıcılarla buluşacak. Tamamen ücretsiz olarak sunulan BlaBlaCar’ı indirmek için aşağıdaki bağlantılarımızı kullanabilirsiniz.

Dropbox, iOS 8 İçin Yepyeni Özellikler Sunuyor

YORUMLAR