Dünyaca Ünlü YouTuber Logan Paul, Türkiye’ye Geliyor

Dünyaca Ünlü YouTuber Logan Paul, Türkiye’ye Geliyor

Dünyanın en popüler YouTuber’larından Logan Paul, Galatasaray Lisesi GEGO Kulübü’nün davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.

Vine’da çektiği kısa videolarla dünyanın en ünlü sosyal medya yıldızlarından biri haline gelen Logan Paul, uygulamanın miadını doldurmasıyla birlikte YouTube ekosistemine katılmıştı.

Ürettiği orijinal içeriklerle Vine'daki takipçi sayısını katlayan Paul, sosyal medya hesaplarında toplamda 60 milyonun üzerinde takipçiye sahip. Dünyanın en iyi vlog YouTuber’ı olarak gösterilen ve 1 milyon abone barajını aşan ilk insan olan Paul, çok yakın bir zaman sonra Türkiye’ye gelecek.

Logan Paul ve Enes Batur

Logan Paul ,YouTube'da 7 milyonu aşkın abonesi bulunan Enes Batur ile geçtiğimiz günlerde Los Angeles'ta bir araya gelmişti.

Bu önemli gelişmeyi müjdeleyen isimse, Gençlik Eğitim ve Gelişim Organizasyonu kurucusu ve yöneticisi Mustafa Doğukan Yüce oldu.

YouTube’da 17 milyonun üzerinde abonesi bulunan Paul’un, Galatasaray Lisesi GEGO Kulübü’nün misafiri olacağını söyleyen Yüce, sosyal medya fenomeninin ekim ayında Türkiye’ye geleceğini belirtti.

Bu yılın başlarında Fuji Dağı eteklerinde intihar etmek isteyenlerin gitmesi sebebiyle 'İntihar Ormanı' olarak anılan Aokigahara Ormanı'nı ziyaret eden ve kendisini ağaca asarak intihar eden birinin videosunu çeken Paul, eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.

Tepkiler büyümesi üzerine harekete geçen YouTube, Logan Paul ile olan reklam anlaşmalarının sonlandırıldığını ve YouTube Red orijinal video projelerinin rafa kaldırdığı açıklamıştı.