Dünya'da 141 Milyon PC Sahibi Cortana Kullanıyor

Dünya'da 141 Milyon PC Sahibi Cortana Kullanıyor

Microsoft'un düzenlediği Build 2017 geliştiriciler Konferansının yıldızı Cortana akıllı asistan oldu. Microsoft, henüz Türkiye'de pek çok kullanıcının lisan bariyeri yüzünden mahrum kaldığı akıllı asistanı Cortana'yı yere göğe sığdıramadı.

Bu yıl konferansın açılışı, geçmiş yıllara kıyasla biraz daha gösterişli oldu. Yeni Windows 10 kullanıcı özellikleri, yeni Azure mobil uygulaması ve daha yetenekli bir Cortana hakkında duyurular yapıldı. İşte bu duyurularda satır başları;

Cortana'nın önlenemez yükselişi

Aylarca süren özel testlerden sonra, Microsoft nihayet sanal asistanı Cortana'nın becerilerini halka açık olarak tanıttı. Microsoft, sanal asistanı Cortana'nın 141 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiğini söyledi. Ancak şunu unutmayalım ki, Microsoft, Cortana ile en ufak bir etkileşimi bu rakamlara eklemekten imtina etmiyor. Yani bu mantıkla Cortana'ya ulaşan kullanıcı sayısı o kadar da net değil. Ancak yine de 141 milyon kullanıcı yuvarlaması hafife alınacak gibi de değil.

2016 Eylül' ayından bu yana yapılan Windows 10 kurulumu sayısı da Build 2017 Geliştiriciler Konferansı'nda 500 milyon olarak açıklandı. Bu rakama dayanarak Microsoft'un ortamalara saldığı 500 milyon cihaz olduğu sonucuna varabiliriz.

Microsoft Cortana Artık Evlerimizi de Yönetebilecek

Cortana'nın Samsung Telefonlara Özel Sürümü Geliyor

Cortana Sadece Ses Komutlarıyla Windows 10 Kurabilecek

YORUMLAR