Dünyada Bir Numaraya Yerleşen Google Duo’ya Kayıt Olanlara Uygulama Geldi

Dünyada Bir Numaraya Yerleşen Google Duo’ya Kayıt Olanlara Uygulama Geldi

Hafta başında ön kayıt alarak Türkiye’de de hizmet vereceğinin sinyallerini veren Google Duo görüntülü sohbet uygulaması, dün akşamdan itibaren kayıt yaptıranlara gelmeye başladı.

Google Duo Video Sohbet Uygulaması Nasıl Kulanılıyor?

Anında video görüşme olanağı sunan Duo, ilk olarak Google I/O 2016’da tanıtılmıştı. Son derece sade bir arayüze ve kullanıma sahip olan Duo’yu yükledikten sonra Video Görüşmesi butonuna tıkladığınızda telefon rehberinize yönlendiriliyorsunuz. Buradan konuşma yapacağınız arkadaşınızı seçerek ona bir Duo daveti göndermeniz gerekiyor. Ardından hemen konuşmaya başlayabiliyorsunuz.

Google Duo video sohbete başladığınızda cihazınızın ön ve arka kamerası arasında seçim de yapabiliyorsunuz. Konuşma kalitesini ofiste denediğimiz uygulama son derece tatmin edici bir iletişim kalitesine sahip, ancak kamerası ani hareketlerde karşınızdaki kişinin başını döndürebilir, fps oranları biraz düşük.

Google Duo Bir Numarada

Bu hafta başında Google Play Store’a yerleşen uygulama şu anda dünyada en çok indirilen uygulama oldu. Öyle ki en popüler uygulama Facebook Messenger ve Pokémon GO bile sıralamada Duo’nun arkasına düştüler.

Google Duo'ya Sesli Arama Seçeneği Geliyor

Google'ın Video Sohbet Uygulaması Duo Kullanıma Açılıyor

Google Facebook Messenger’a Rakip Olacak Allo ve Duo Messenger Uygulamalarını Duyurdu

YORUMLAR