Dünyada Kaç Çeşit Android Cihaz Var?

Dünyada Kaç Çeşit Android Cihaz Var?

Android cihazların teknolojik pazarda daha çok olmasının sebebi, üreticilerin bu açık kaynaklı kodu ücretsiz kullanabilmeleri ve istedikleri gibi geliştirmeleri. Peki, dünyada kaç çeşit Android cihaz var dersiniz?

Google Android’i geliştirdiğinde (bkz. Android’in Resimli Kısa Tarihi) bu kadar popüler olabileceğini tahmin etmemiş olabilir. Ancak açık kaynağın verdiği avantaj teknolojik ürünlerin bu yazılıma yönelmesine sebep oluyor. Android cihaz pazarı o kadar büyük ki, önümüzdeki 50 sene bu ürünlerin yok olması gibi bir durum söz konusu bile değil.

Üreticilerin yanı sıra tüketicilere de son derece esnek kullanım olanağı sunabilen yazılıma sahip ürün sayısı elbette sadece akılı telefonlar, tabletler, dizüstü cihazları veya TV’lerle sınırlı değil. Android yazılıma sahip irili ufaklı pek çok cihaz arabalarımızda, mutfaklarımızda, saatlerimizde, bisikletreimizde, fotoğraf makinelerinde, ofis araç ve gereçlerimizde hep yanımızdalar.

BGR.com yaptığı derin pazar araştırmasında bugün, şu an itibariyle tüm elektronik cihazların dökümünü yaptı ve kaç çeşit Android cihaz olduğunu ortaya çıkardı.

Sizin tahmininiz kaç? 1.000 mi? Yoksa 3 bin mi? Tahminlerinizi biraz daha yukarı çekmeniz için size birkaç saniye daha verelim.

Android cihazların yükselişinin durdurulmamasının nedenlerinden biri de ucuz olmaları. Kolaylıkla teknolojik aletlere uyum sağlayan bu işletim sistemi üreticiler için biçilmiş kaftan.

Buldunuz mu? 10 bin mi? Hayır. Tam 18 bin çeşit elektronik cihaz bugün Android işletim sistemiyle çalışıyor. Bu tam 18 bin adet farklı kalemden oluşan teknolojik ürün yelpazesi her geçen gün daha da artıyor.

 Cross DJ Android CihazlarÜzerinde Yerini Aldı

Android Wear Akıllı Saat Fotoğrafları

Ouya Android Oyun Konsolu Fotoğrafları

YORUMLAR