Dünyanın En Akıllı Kişisel Robotu Artık Hizmetinizde

Dünyanın En Akıllı Kişisel Robotu Artık Hizmetinizde

Personal Robot projesi bundan birkaç hafta önce kendisine yatırım arayan bir yapay zeka sahibi 'hizmetkar' projesinden ibaretti. Kickstarter'da yatırımı bulan Personal Robot'u izleyin. Etkileneceksiniz.

İşten eve geldiğinizde sizi kapıda karşılayan, mutfak aletleriyle iletişimde bulunarak kahvenizi, çayınızı hazırlayacak, hatta sabah işe giderken gömleğinize uygun bir kravat önerebilen bir robot sahibi olmak ister miydiniz?

Personal Robot sadece bunları yapmakla kalmıyor, partilerde DJ olabilen, arkadaşlarınızla resimlerinizi çekerek bunları sosyal ağlarda isteğinize bağlı olarak paylaşan bir yardımcıdan bahsediyoruz. Çocuklarınıza interaktif masallar anlatan, mutfakta yemek yaparken size yardım eden, iş başvurularınızda destek veren, evin güvenliğini sağlarken bir yandan da enerji tasarrufu yapabilmenizi sağlayan bu robotun fiyatı 995 dolar

Siz evdeyken, ya da yokken evin tüm düzenini koruyabilen Personal Robot yapay zekaya sahip ve verilen sesli komutları anlayabiliyor, diyaloğa girebilir, önerilerde bulunabiliyor.

Akıllı saatler ve elektrik devreleri ile bütünleşebilen Personal Robot, neredeyse tüm sosyal ağlarla da iletişim halinde. Amazon, Coinbase, Foursquare, Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarınızı kontrol edebiliyor otomatik cevaplar dönebiliyor.

Kickstarter’da birkaç haftadır oldukça ilgi çeken proje yapımcısı Robotbase'in web sitesinde satışa çıktı bile.

Neler yaptığını videodan izleyelim. 

Yapay Zeka Ne Değildir?

Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir

Google'ın Robot Mühendisleri, Devrilmeyen Robot Yapmayı Başardı!

Gelecekte Mesleğinizi Elinizden Alabilecek 6 Robot

YORUMLAR