Dünyanın En Değerli 100 Şirketi Açıklandı Apple, Microsoft ve Google Rekabetinin Galibi Kim Oldu Dersiniz?

Dünyanın En Değerli 100 Şirketi Açıklandı Apple, Microsoft ve Google Rekabetinin Galibi Kim Oldu Dersiniz?

Dünyanın en değerli ilk 5 şirketinin 4’ü teknolojik şirketler olarak açıklandı. İlk iki sırada tam 3 yıldır Apple ve Google birbirlerini kıyasıya takip ediyorlar. Peki, hangisi birinci dersiniz?

Interbrand araştırma ve analiz şirketi dünyanın en değerli 100 şirketini büyüme ve marka değerlerine göre sıraladı. İlk 5 sırada 4 teknoloji şirketi ve bir meşrubat şirketi yer aldı. Apple ve Google ilk iki sırayı paylaşırken Microsoft ve IBM’in arasına Coca Cola’da girmeyi başarmış.

İlk 5 sırayı şirket değerlerine göre Apple, Google, Coca Cola, Microsoft ve IBM paylaştılar. Apple ve Google’ın arasındaki değer farkı sadece 50 milyar dolar. Toplam değer olarak Apple 170 milyar 270 milyon dolar olarak gösterilirken, Google 120 milyar 314 milyon dolarlık değeriyle zirveyi paylaşıyorlar. Apple’ın Yüzde 43 oranında bir gelir artışı yaşadığı da bu araştırmada ortaya çıkmış.

Interbrand’ın açıkladığı analize göre dünyada en değerli 100 şirket arasında tam 28 teknoloji şirketi var. Bunlar sıralarına göre, Microsoft (No: 4), IBM (No: 5), Samsung (No: 7), Amazon (No: 10), Intel (No: 14), Cisco (No: 15), Oracle (No: 16), and HP (No: 18), Facebook (No: 23), eBay (No: 32), PayPal (No: 97) ve Lenovo (No: 100) şeklinde sıralamada yer alıyorlar. Bu şirketlerin hemen hepsi piyasa değerlerini 2015 yılında 3/1 oranında yükseltmeyi başarmışlar.

Tablodaki değerler milyar dolardır.

Instagram'ın Değeri 35 Milyar Dolara Ulaştı!

Apple Hala Dünyanın En Değerli Şirketi 

YORUMLAR