Dünyanın En Güçlü Akıllı Telefonu: Samsung Galaxy S6

Dünyanın En Güçlü Akıllı Telefonu: Samsung Galaxy S6

Samsung'un son göz bebekleri Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge tanıtıldığı günden bu yana tüm ilgili haberleri ile birlikte, pek çok karşılaştırma incelemelerini de internette görüyoruz. Tamindir olarak, biz de Galaxy S6'yı en yakın rakipleri olan diğer firmaların amiral gemileri ile karşılaştırdık. Teknik özellikleri ile güçlü bir cihaz olduğunu gösteren Galaxy S6 ve S6 Edge, yapılan Benchmark testleri ile birlikte şu anda Dünyanın en güçlü cihazları olduğunu kanıtladı.

PhoneArena tarafından gerçekleştirilen Benchmark'da, Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in en yakın rakiplerinden çok güçlü çıkması her ne kadar şaşırtsa da, bu sonuçlarının nedeni olarak cihazlarda kullanılan chipset ve bellek teknolojisi gösteriliyor.

Cihazların Qualcomm'un son işlemcisi Sanpdragon 810 işlemciye sahip olmasına rağmen, Samsung firması bu işlemcinin S& cihazları için yeterli düzeyde olmadığını belirtmişti. Henüz piyasaya çıkmadıkları için internet üzerinde de fazla test sonucu bulunmuyor. Nisan ayının 10'unda tanışacağımız Galaxy S6 ve S6 Edge için çıkış tarihinden sonra çok daha fazla benchmark sonuçlarına ulaşabileceğiz. Fakat şu anda görünen o ki, Galaxy S6 ve S6 Edge, açık ara fark ile rakiplerinden üstün cihazlar.

Bellek hızı ile ilgili yapılan testler sonucunda 3 kata kadar daha hızlı sonuçlar veren Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, 3 GB'lık LPDDR4 RAM'e sahip ve daha önce hiç bir cihazda kullanılmayan UFS 2.0 teknolojisi ile birlikte 32, 64 ve 128 GB'lık depolama alanı sunuyor.

Önümüzdeki aylarda çıkacak olan yeni amiral gemilerinden hangisinin Smasung Galaxy S6 ve S6'e rakip olabileceği merak konusu fakat Samsung'un S6 cihazları ile birlikte çitayı biraz daha yukarı çektiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Galaxy S6 ve S6 Edge hakkındaki gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz. Takipte kalın!

Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve Google Nexus 6 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve LG G3 Karşılaştırması

YORUMLAR