Dünyanın En Güçlü Telefonu Huawei Mate 8 Phablet ile Tanışmamıza 2 Ay Kaldı

Dünyanın En Güçlü Telefonu Huawei Mate 8 Phablet ile Tanışmamıza 2 Ay Kaldı

Metal gövdenin artık yeni akıllı telefon standardı olduğu bu dönemde Huawei Mate 8 ’de yerini alıyor. İşte Huawei Mate 8 özellikleri.

Huawei akıllı telefon üreticileri arasında hatırı sayılır derecede büyüyerek pazarda kendine önemli bir yer edindi. Yeni gelecek olan Huawei Mate 8 Phablet metal gövdesi, teknolojik gücü ve 6 inçlik ekranıyla göz dolduruyor.

Huawei Mate 8’in internete sızan özellikleri arasında, Kirin yonga setine dahil edilmiş 2.4 GHz 4 adet Cortex-A72 işlemcinin yanında dört adet Cortex-A53 yonga setine daha rastlıyoruz. Bu da Huawei Mate 8’in 8 çekirdeğini farklı işler için farklı saat hızlarında çalıştırabileceği anlamına geliyor. Bu alt yapı cihazın son derece kararlı ve hızlı çalışmasına da destek veriyor. Huawei Mate 8 aynı zamanda ses kalitesine de önem verdiğini göstererek Tensilica Hi-Fi 4 ses yongasını kaportasının altına yerleştirmiş. Huawei Mate 8 Phablet 6 inçlik 2560x1440p Quad HD kapasitif ekranıyla ve Kirin GPU yonga seti ile son derece net ve keskin görüntüler sunabiliyor. Huawei Mate 8 Phablet 3GB ve 4GB RAM taşıyan iki model ile gelecek. Dahili bellek olarak 32 ve 64 GB seçenekleri sunacak olan Huawei Mate 8 çifti, şimdilik piyasadaki phablet telefonların en güçlüleri olacaklar.

Huawei Mate 8’in Kasım ya da Aralık ayında tanıtılarak piyasaya sürüleceği söyleniyor. 3GB RAM taşıyan modelinin 520, 4GB modelinin ise 610 dolar olacağı düşünülüyor. 

Huawei Mate 8 Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR