Dünyanın En Güvenli Bilgisayarı Bir USB Bellek Boyunda

Dünyanın En Güvenli Bilgisayarı Bir USB Bellek Boyunda

Dünyanın en küçük ve en güvenli bilgisayarı Inverse Path USB Armory, adı gibi bir USB üzerinde inşa edilmiş. 130 dolara güvenli bir bilgisayar isteyenlere hizmet veriyor.

Inverse Path USB Armory tam teşekküllü bir bilgisayar. Kendi başına bir işletim sistemi barındırıyor ve bu sistem son derece güvenlikli ara kademelerden oluşuyor. Özellikle ofis dışında kurumsal ziyaretlerde güvenle kullanılabiliyor. Hiçbir siber saldırı biçimi Inverse Path USB Armory bilgisayara işlemiyor. Sadece kurumsal değil, bireysel kullanımlar için de verilerin güvenle saklanmasını ve korunabilmesine olanak tanıyor. Her türlü cihazla uyumlu çalışıyor ve kendi ara yüzüyle kullanılıyor.

Inverse Path Armory henüz beta aşamasında bir ürün. Geliştirilmeye devam ediyor. 800 MHz ARM işlemci kullanan 512 MB RAM donanımlı bu USB bilgisayar üzerinde şimdilik sınırlı sayıda uygulama çalışabiliyor. Ancak ofis uygulamaları ile bire bir uyumlu olduğu göze çarpıyor.

Inverse Path USB Armory, OpenPGP ve simetrik depolama, şifreleme sistemleri kullanıyor. Kısıtlı alanlarda kullanılabiliyor olmasına rağmen şimdilik dünyadaki en güvenlikli bilgisayar. Inverse Path USB Armory'nin tek dezavantajı, eğer kaybederseniz bulunmasının çok güç olabileceği. 

Dikkat: 600 Milyon Samsung Cihaz Güvenlik Riski Taşıyor

LastPass Hacklendi! Şifrenizi Mutlaka Değiştirin

Çok Sayıda Telefon ve Tablet Bakanlık Emriyle Toplatılıyor

YORUMLAR